Figurin silver
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FIGURIN, silver och emaljarbete i flera färger, fot av bergkristall, dekor med cabochonslipade röda stenar, fasetterade smaragder samt orientpärlor, Wien 1800-talets senare hälft, höjd 10 cm
Fot med liten skada undertill , 2 dekorelement saknas, emaljskador/bortfall
204248
2013-09-20