Tallrik Japan Edo Mugg 1700-tal Kina
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIK, Japan, Edo (1600-1868), MUGG, 1700-tal, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, mugg med dekor i risporslin, tallrikens diameter 18 cm
Mugg med dekor slitage, tallrik med mindre spricka
204468
2013-09-20