Tallrik Japan Edo Mugg 1700-tal Kina
Valmis
2013-09-20
204468
| Korkein tarjous | 350 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
TALLRIK, Japan, Edo (1600-1868), MUGG, 1700-tal, porslin, Kina, dekor i underglasyrblått, mugg med dekor i risporslin, tallrikens diameter 18 cm
Mugg med dekor slitage, tallrik med mindre spricka