Bordsutensilier 18-1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, silver, invändigt förgylld, P.A. Sjöberg, Stockholm 1819, SENAPSKANNA, silver, glasinsats, I. Sandbeck, Stockholm 1819, SENAPSSKED, Georg Jensen, längd ca 10,5 cm, SOCKERTÅNG, J.E. Torsk, Stockholm 1908, längd ca 11 cm, totalvikt exkl. glasinsats ca 192 g
Smärre bucklor
204469
2013-09-20