Bengt Lindström etsning
2013-09-22
204483
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
LINDSTRÖM, Bengt (1925-2008): "Le Venusien", signerad och numrerad Lindström
40/80, etsning, 1972, tryckta av Atelier Alain Controu Remalard, Paris
47,5 x 37,5 cm
LITTERATUR: Bergström 68-77