Stadskartor
2013-09-22
204727
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ATLAS ÖVER SVERIGES STÄDER, 6 st, (Uddevalla, Luleå, Lund, Hedemora, Eskilstuna och Thorshälla) Gustaf Ljunggrens, 1850-tal, handkolorerade litografier