Silverföremål 18-1900-tal
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SALTKAR, Ryssland, stämplad för Moskva år 1862, längd ca 8,5 cm, TESIL, TEMÅTT, SKÅL, SALTSTRÖARE, urnformad, DOSA, tuppformad,
totalvikt ca 186 g, medföljer STRÖARE, DOSA SKED, låghaltigt silver/vitmetall
Skål med gravyr i botten
204946
2013-09-22