Silverföremål 18-1900-tal

Silverföremål 18-1900-tal
Silverföremål 18-1900-tal
Silverföremål 18-1900-tal
Silverföremål 18-1900-tal
Silverföremål 18-1900-tal
Silverföremål 18-1900-tal
Silverföremål 18-1900-tal
Silverföremål 18-1900-tal

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SALTKAR, Ryssland, stämplad för Moskva år 1862, längd ca 8,5 cm, TESIL, TEMÅTT, SKÅL, SALTSTRÖARE, urnformad, DOSA, tuppformad,
totalvikt ca 186 g, medföljer STRÖARE, DOSA SKED, låghaltigt silver/vitmetall

Skål med gravyr i botten

204946

2013-09-22