Skråpokal silver 1800-tal
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKRÅPOKAL med lock, silver, Tyskland, 1800-talets slut, 6 hängande skråskyltar i lejonmunnar, driven och punsad dekor, locket med kunglig krona, höjd 46 cm, vikt 1500 g
Korsglobens kors saknas på kronan
204952
2013-09-24