Trågsoffa 1800-tal
2013-09-25
205376
| Klubbat belopp | 14 500 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
TRÅGSOFFA, sengustaviansk, träskuren dekor av bl a bandfläta och fleuroner, lösa plymåer, längd ca 222 cm
Tidigare bemålad, senare plymåer, slitage