Tage Hedqvist oljemålning
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HEDQVIST, Tage (född 1909-1997): "Lek i sommarateljén", signerad och daterad Tage Hedqvist 46, olja på duk, 100x81 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj,
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst "I helg och söcken"
205515
2013-10-05