Skål med fat Rörstrand

Skål med fat Rörstrand
Skål med fat Rörstrand
Skål med fat Rörstrand
Skål med fat Rörstrand
Skål med fat Rörstrand
Skål med fat Rörstrand

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL med fat, Rörstrand, tidigt 1900-tal, med gallerkant, blåvit dekor, höjd 14 cm, total diameter 32 cm

Krackelyr samt invändig glasyrsjuka

205610

2013-09-29