Bestickdelar modell gammal fransk
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BESTICK, 37 dlr, silver, modell gammal fransk, Christian Hammer, Stockholm 1800-talets andra hälft, bestående av: 12 bordsgafflar, 5 bordsskedar, 10 matgafflar, 3 bordsskedar, 7 teskedar, totalvikt ca 2200 g
Slitage, frånsida med monogramgravyr, en tesked med bristning
205659
2013-09-27