Bestickdelar modell gammal fransk

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BESTICK, 37 dlr, silver, modell gammal fransk, Christian Hammer, Stockholm 1800-talets andra hälft, bestående av: 12 bordsgafflar, 5 bordsskedar, 10 matgafflar, 3 bordsskedar, 7 teskedar, totalvikt ca 2200 g

Slitage, frånsida med monogramgravyr, en tesked med bristning

205659

2013-09-27