Zorn etsning
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ZORN, Anders (1860-1920): Kråkbergs Anna - Young Girl from Mora, 1903, signerad Zorn i plåten, etsning, 16x11,8, Hjert & Hjert 114, 4 state, publicerad i Herman Struck´s "Die Kunst des Radierens", Berlin 1908
205795
2013-09-30