Såsterrin med slev England
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SÅSTERRIN med slev, flintgods, England 1800-talets första hälft, John Rogers & Son (1815-1842) of Dale Hall, Longport Staffordshire, dekor av s.k. elefantmönstret, längd 20 cm
Sprickor, nagg, glasyrskador, missfärgningar
206440
2013-10-01