Såsterrin med slev England

Såsterrin med slev England
Såsterrin med slev England
Såsterrin med slev England
Såsterrin med slev England
Såsterrin med slev England
Såsterrin med slev England

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SÅSTERRIN med slev, flintgods, England 1800-talets första hälft, John Rogers & Son (1815-1842) of Dale Hall, Longport Staffordshire, dekor av s.k. elefantmönstret, längd 20 cm

Sprickor, nagg, glasyrskador, missfärgningar

206440

2013-10-01