Vas Daum
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAUM, "Paysage de verre", vas, Frankrike 1900-talets början, överfång, polykrom målad dekor av höstlandskap mot delvis rosatonad fond, signerad Daum Nancy och lothringenkorset, höjd 18,5 cm
Nagg/avsaknad flisa vid mynning
206554
2013-10-01