Vas Daum

Vas Daum
Vas Daum
Vas Daum
Vas Daum
Vas Daum
Vas Daum
Vas Daum
Vas Daum

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DAUM, "Paysage de verre", vas, Frankrike 1900-talets början, överfång, polykrom målad dekor av höstlandskap mot delvis rosatonad fond, signerad Daum Nancy och lothringenkorset, höjd 18,5 cm

Nagg/avsaknad flisa vid mynning

206554

2013-10-01