Servietter 1800-tal

Servietter 1800-tal
Servietter 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SERVIETTER, 8 st., tidigt 1800-tal, damast, småmönstrad spegel med strödda blombuktter och fåglar, bred bård med blomsteruppsatser, fruktgirlander och gustavianska bandrosetter, inre smalbård med lambrekäng och pärlstav, alla märkta EP 18 i vitbroderi, cirka 90x100 cm vardera

smärre fläckar, bristningar och lagningar

206725

2013-10-02