Servietter 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVIETTER, 10 st., 1800-talets mitt, damast, spegeln med strödda blombuketter, bred bård med blomslinga och spaljémönster, hörnen med ätten Ankarswärds vapen samt årtalet 1843 invävt, inre och yttre smalbård med stavar, märkta CA i vitbroderi, cirka 80x80 cm vardera
Missfärgningar efter förvaring, fläckar och lagningar
206728
2013-10-02