Bägare silver Lorens Stabeus Stockholm 1758
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BÄGARE, silver, invändigt och delvis på yttre mynning förgylld, fot med knäckar, kant med stämplad dekor, graverad dekor av herrgård med annex och trädgårdsredskap, Lorens Stabeus Stockholm 1758, vikt ca 450 g
206822
2013-10-03