Tumlare silver

Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver
Tumlare silver

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

TUMLARE, 4 st., silver, delvis med förgyllda insidor, Jonas Berg, Stockholm 1772, Johan Leffler, Falun 1777, Johan Pettersen, Söderhamn 1767, en ostämplad med dekor av vågband

Bucklor, bristningar vid mynningskanter

206866

2013-10-04