Tumlare silver
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
TUMLARE, 4 st., silver, delvis med förgyllda insidor, Jonas Berg, Stockholm 1772, Johan Leffler, Falun 1777, Johan Pettersen, Söderhamn 1767, en ostämplad med dekor av vågband
Bucklor, bristningar vid mynningskanter
206866
2013-10-04