Bägare silver Falun 1700-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE, silver, delvis med invändig förgyllning, mynning med vågband i relief samt stansad dekor, Otto Henrik Sjöberg, Falun 1740, höjd 8,5 cm, vikt ca 62 g
Möjligen en smärre lagning vid fotring
207061
2013-10-04