Bägare silver Köping 1700-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE, silver, invändigt med spår av förgyllning, mynning med vågband i relief samt stansad dekor, liv med svisselerade ägarinitialer, Petter Julin, Köping 1742, höjd 9 cm, vikt ca 67 g
207078
2013-10-04