Tedosor och kopp 1700-tal

Tedosor och kopp 1700-tal
Tedosor och kopp 1700-tal
Tedosor och kopp 1700-tal
Tedosor och kopp 1700-tal
Tedosor och kopp 1700-tal
Tedosor och kopp 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

TEDOSOR, 2 st., KOPP med fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger, tedosornas höjd ca 11 cm, trälock medföljer

Nagg, glasyrmistor, koppen med lagat öra

207299

2013-10-04