Skålfat Japan 17/1800-tal
Klubbat för:
750 SEK
1 500 SEK
SKÅLFAT, 2 st., porslin, Japan, 1700 resp 1800-tal, mindre fat med konturerad bräm samt dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, större fat med dekor i imari, diameter 18 resp 21 cm
Mindre fat m spricka, större fat med lagningar samt spricka
207526
2013-10-06