Goya etsning och akvatint

Goya etsning och akvatint
Goya etsning och akvatint

Klubbat för:

1 800 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

GOYA, Francisco de (Spanien, 1746-1828): Los Caprichos, plate 42: Obsequio á el maestro, 1799, etsning och akvatint, senare avdrag från originalplåten (1800-tal), 21,5x15, bladstorlek 32,5x24 cm, litteratur: Harris 82

Kuntoraportti

Svaga missfärgningar i marginaler

207550

Päivämäärä:

2013-10-06