Goya etsning och akvatint
Klubbat för:
1 800 SEK
Arviointi
4 000 SEK
Kuvaus
GOYA, Francisco de (Spanien, 1746-1828): Los Caprichos, plate 42: Obsequio á el maestro, 1799, etsning och akvatint, senare avdrag från originalplåten (1800-tal), 21,5x15, bladstorlek 32,5x24 cm, litteratur: Harris 82
Kuntoraportti
Svaga missfärgningar i marginaler
207550
Päivämäärä:
2013-10-06