Spjutspets i brons

Spjutspets i brons
Spjutspets i brons
Spjutspets i brons
Spjutspets i brons

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SPJUTSPETS, brons, troligen Luristan, ca 1000 f.Kr., med mittås och tånge, längd 40 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat

Skador

207609

2013-10-10