Spjutspets

Spjutspets
Spjutspets
Spjutspets
Spjutspets

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPJUTSPETS, brons, ca 800 f.Kr., med mittås och holk, längd 21 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat

207621

2013-10-10