Spjutspets

Spjutspets
Spjutspets
Spjutspets
Spjutspets

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPJUTSPETS, Marlik, ca 1200 f.Kr. klinga med ås och kort tånge, längd 33,5 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat

207626

2013-10-10