Klubbat för:
2 800 SEK
2 000 SEK
YXA, brons, främre orienten, 1200-800 f.Kr., med skafthål, längd 11 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat
207642
2013-10-10