Bronsyxa

Bronsyxa
Bronsyxa
Bronsyxa
Bronsyxa

Klubbat för:

2 800 SEK

2 000 SEK

YXA, brons, främre orienten, 1200-800 f.Kr., med skafthål, längd 11 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat

207642

2013-10-10