Hästbetsel i brons

Hästbetsel i brons
Hästbetsel i brons
Hästbetsel i brons
Hästbetsel i brons

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BETT, till betsel, brons, Luristan, ca 1000 f.Kr, längd 21 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat

207688

2013-10-10