Oljemålning fartygsporträtt

Oljemålning fartygsporträtt
Oljemålning fartygsporträtt
Oljemålning fartygsporträtt
Oljemålning fartygsporträtt
Oljemålning fartygsporträtt
Oljemålning fartygsporträtt

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, fartygsporträtt av svenska tvåmastade skonerten "Josephina" från Höganäs, Capt. L. P. Wessberg, daterad 1886, olja på duk, 48x66 cm

Färgbortfall

207910

2013-10-13