Svepäska daterad 1839 Dalarna

Svepäska daterad 1839 Dalarna
Svepäska daterad 1839 Dalarna
Svepäska daterad 1839 Dalarna
Svepäska daterad 1839 Dalarna
Svepäska daterad 1839 Dalarna
Svepäska daterad 1839 Dalarna
Svepäska daterad 1839 Dalarna
Svepäska daterad 1839 Dalarna

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVEPÄSKA, Dalarna, möjligen Lima socken, originalbemålning, märkt GAD och daterad 1839, smideshandtag, höjd 19, 31,5x20,5 cm

smärre retuscher och slitage

207953

2013-10-07