Golvvas
2013-10-08
208007
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger och järnrött av drakar jagandes den brinnande pärlan, höjd 60,5 cm
Nagg på hänklarna, ett nagg på livet, glasyrslitage