Svärd

Svärd
Svärd
Svärd
Svärd

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SVÄRD, del av, Luristan, omkring 1000 f.Kr. i järn med knapp och beslag i brons, längd 42 cm
Proveniens: Inköpt i Teheran under 1960- och 70-tal av svensk diplomat

208100

2013-10-10