Skrivbord karmstol
2013-10-08
208134
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, fanérat i mahogny, skinnkläddskiva, skulpterade fotavslut i form av claw-and-ball, höjd 76, 123x60, KARMSTOL, omkring 1900, skuren dekor, betsad, skinnklädd sits
Nyckel saknas, smärre slitage, stolen med skada, dekordelar med skador