Silverföremål 17/1900-tal

Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal
Silverföremål 17/1900-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, Seseman, Arboga, höjd ca 8,5 cm, NÅLFAT, DOSA, KOPP, SNUSDOSA, båtformad, invändigt förgylld, lock med skuren dekor i ben med motiv av fågel samt orm, PLOCKGAFFEL

Kopp, bägare och pokal med samtida gravyr

208244

2013-10-09