John Ward fickur
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HERRFICKUR, 1800-talets första del, märkt John Ward, London, verk nr 8650, spindelgång, boett av silver, diameter 62 mm, klockkedja med cigarrsnoppare i form av hästhuvud, klockställ, valnöt med intarsia
Kedjan av, urtavlan med emaljskador, saknar timvisare
208430
2013-11-24