John Ward fickur

John Ward fickur
John Ward fickur
John Ward fickur
John Ward fickur
John Ward fickur
John Ward fickur
John Ward fickur
John Ward fickur

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HERRFICKUR, 1800-talets första del, märkt John Ward, London, verk nr 8650, spindelgång, boett av silver, diameter 62 mm, klockkedja med cigarrsnoppare i form av hästhuvud, klockställ, valnöt med intarsia

Kedjan av, urtavlan med emaljskador, saknar timvisare

208430

2013-11-24