Bestick silver 1800-tal
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
MATGAFFLAR, 22 st., MATSKEDAR, 10 st., BORDSSKEDAR, 6 st., BORDSGAFFLAR, 3 st., silver, modell "Prins Fredrik", bl a Jakob Engelberth Torsk (1836-1860) (1924)) Stockholm och Gustaf Möllenborg (1823-1850) (1932), total vikt ca 2840 g
Monogramstämplar samt gravyrer
208476
2013-10-11