Bestick silver 1800-tal

Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal
Bestick silver 1800-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

MATGAFFLAR, 22 st., MATSKEDAR, 10 st., BORDSSKEDAR, 6 st., BORDSGAFFLAR, 3 st., silver, modell "Prins Fredrik", bl a Jakob Engelberth Torsk (1836-1860) (1924)) Stockholm och Gustaf Möllenborg (1823-1850) (1932), total vikt ca 2840 g

Monogramstämplar samt gravyrer

208476

2013-10-11