Väggpendyl gustaviansk

Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), slagfunktion, förgylld, höjd 55 cm, pendel finnes

Skador, glas saknas, urtavla med krackeleringar och bortfall

208530

2013-10-11