Väggpendyl gustaviansk
Klubbat för:
2 400 SEK
3 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Jacob Kock Stockholm (hovurmakare i Stockholm, rättigheter 1737-1805), slagfunktion, förgylld, höjd 55 cm, pendel finnes
Skador, glas saknas, urtavla med krackeleringar och bortfall
208530
2013-10-11