Tubkikare med stativ

Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ
Tubkikare med stativ

Klubbat för:

6 600 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

TUBKIKARE, 1800-talets andra hälft, signerad Negretti & Zambra (verksamma från cirka 1850), mahogny och mässing, en utdragbar tub, längd 74-90 cm, golvstativ i mässing, höjd 125-140 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre skador

208591

2013-10-13