Hallmöbel AB Svenska Möbelfabrikerna
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALLMÖBEL,1930-tal, skyltmärkt AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, troligen Axel Larsson, fanérad i björk, svärtade detaljer, spegelns upphängning i krom, höjd 118, 176x42 cm
Fanérskador, en kromad del ngt sned, lackad yta möjligen senare
209009
2013-10-14