Hallmöbel AB Svenska Möbelfabrikerna

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HALLMÖBEL,1930-tal, skyltmärkt AB Svenska Möbelfabrikerna Bodafors, troligen Axel Larsson, fanérad i björk, svärtade detaljer, spegelns upphängning i krom, höjd 118, 176x42 cm

Fanérskador, en kromad del ngt sned, lackad yta möjligen senare

209009

2013-10-14