Tvåsitspall stolar Louis XVI-stil

Klubbat för:

2 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

TVÅSITSPALL, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, Frankrike, svagt njurformad, förgylld, sits med rotting, dekor av festonger, skyltmärkt A Hugnet / Paris, höjd ca 58, längd 103 cm, lös dyna medföljer, STOLAR, ett par, Louis XVI-stil, rotting i sits och rygg, förgyllda

Kuntoraportti

Slitage

209074

Päivämäärä:

2013-10-14