Porträttmedaljong 1800-talets första hälft

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PORTRÄTTMEDALJONG, 1800-talets första hälft, föreställande kung Karl XIV Johan (1763-1844), brännförgylld och patinerad brons, monterad i svärtat trä, diameter 10 cm

Ram med smärre färgbortfall och spricka, platta och skruv på baksidan saknas

209152

2013-10-16