Väggpendyl gustaviansk
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGPENDYL, sekelskifte 1800, empire, stockholmsarbete, Israel Dahlström(verksam 1792-1825), urtavla märkt Dahlström Stockholm, förgylld och bronserad, höjd ca 70 cm, pendel medföljer
Skador, lösa delar, omförgylld, nyckel saknas
209225
2013-10-15