Väggpendyl gustaviansk

Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk
Väggpendyl gustaviansk

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, sekelskifte 1800, empire, stockholmsarbete, Israel Dahlström(verksam 1792-1825), urtavla märkt Dahlström Stockholm, förgylld och bronserad, höjd ca 70 cm, pendel medföljer

Skador, lösa delar, omförgylld, nyckel saknas

209225

2013-10-15