Per Larsson "Tecknar-Lasse"
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARSSON, Per, "Tecknar-Lasse" (1942-2010) (6 st): Motiv från Stockholm: "Bondekvarteret Stora Kronan på Stora Bastugatan (idag Sveavägen) vid sekelskiftet" samt "Träsktorget omdöpt till Roslagstorg", signerade och daterade P. Larsson 1988-1994, akvareller med täckvitt, 27x38 - 34x49 cm, 1 ramad, 5 oramade
209519
2013-10-16