Per Larsson "Tecknar-Lasse"

Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson
Per Larsson

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LARSSON, Per, "Tecknar-Lasse" (1942-2010) (6 st): Motiv från Stockholm: "Bondekvarteret Stora Kronan på Stora Bastugatan (idag Sveavägen) vid sekelskiftet" samt "Träsktorget omdöpt till Roslagstorg", signerade och daterade P. Larsson 1988-1994, akvareller med täckvitt, 27x38 - 34x49 cm, 1 ramad, 5 oramade

209519

2013-10-16