Frans Wilhelm Odelmark oljemålning

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ODELMARK, Frans Wilhelm (1849-1937): Dogens palats -Venedig, signerad F.W. Odelmark, olja på duk, 100x71 cm.
PROVENIENS
Arfvedssons konsthandel, Stockholm
UTSTÄLLD
Konstutställningen i Nässjö, 1922

209578

2013-10-17