Tallrikar pie crust Kangxi (1662-1722)

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i famille verte med motiv av figurscen, så kallad ´pie-crust´ längs bräm, diameter ca 24 cm

Nagg, sprickor, lagningar

209842

2013-10-17