Väggpendyl Jonas Cederlund

Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund
Väggpendyl Jonas Cederlund

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VÄGGPENDYL, empire, urtavlan signerad Cederlund Stockholm, (Jonas Cederlund, 1768-1857, hovurmakare, burskap från 1799), förgylld, höjd 92 cm, nyckel och urvev finns

Urtavlan med färgbortfall

209855

2013-10-29